Darczyńcy

Archiwum aktualności

Lata 2015 - 2016

Podsumowanie badań

"wirtualnej kolonoskopii"

W związku z zakończeniem badań diagnostycznych ("wirtualna kolonoskopia") przeprowadzonych w ramach programu profilaktycznego wykrywającego choroby nowotworowe zamieściliśmy na stronie Fundacji sprawozdanie z tych badań przygotowane przez wykonującego badania Kaliską Agencję Medyczną "Medix" Sp. z o.o

szczesliwibezcukru.pl

W dniu 19 listopada 2016 r przedstawiciele naszej Fundacji gościli w Warszawie na warsztatach zorganizowanych przy współudziale FUNDACJI "SZCZĘŚLIWI BEZ CUKRU". Spotkanie było kolejną okazją do zapoznania się ze sprawdzonymi poradami na temat zdrowego stylu życia. Podczas tych warsztatów przygotowywaliśmy zdrowe koktajle warzywne. Do przepisów odsyłam na stronę www.szczesliwibezcukru.pl(zakładka przepisy - zakładka odwyk - zakładka szczęśliwy sok). Zachęcamy do korzystania z licznych przepisów udostępnianych na tej stronie:)

Warsztaty - "Dieta w profilaktyce antynowotworowej"

Warsztaty pod hasłem DIETA W PROFILAKTYCE ANTYNOWOTWOROWEJ rozpoczęły w dniu 5 listopada 2016 r. jesienną akcję Fundacji skierowaną na profilaktykę antynowotworową. Warsztaty rozpoczął wykład radiologa dr Sylwestra Nykiela na temat profilaktyki raka jelita grubego. Prelekcja ta była szczególnie interesująca dla osób, które postanowiły skorzystać z badań finansowanych przez Fundację (tzw. wirtualna kolonoskopia). Badania te rozpoczną się od dnia 7 listopada br.

Warsztaty miały swój wymiar praktyczny - uczestnicy pomogli prowadzącej spotkanie dietetyk Pani Agnieszce Wiśniewskiej przygotować zdrowy posiłek - boczniaki na mleku kokosowym z surówką z buraków i kiszonej kapusty. Wszyscy mieli możliwość degustacji potrawy, a po warsztatach otrzymali przepisy do samodzielnego przygotowania w domu.

Przerwa na lunch była przemyślana również jako okazja do zaserwowania zdrowych dań - na stole pojawiły się dania z czarnym ryżem, ciecierzycą, kaszą jaglaną oraz dużo warzyw.

Desery „bez cukru” uczestnicy warsztatów przygotowali sami - na bazie produktów wskazanych przez Panią Agnieszkę, tj. kaszy jaglanej, daktyli, płatków owsianych i wiórków kokosowych.

Przed częścią relaksacyjną gość Fundacji Pani Maria Grzeszczyk Prezes Molekularnego Laboratorium Diagnostycznego CIGEN Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiła zakres badań diagnostycznych wykonywanych przez laboratorium oraz zaangażowanie pracowników laboratorium w profilaktyce antynowotworowej.


Końcówka warsztatów poświęcona była ćwiczeniom, które przynoszą ulgę naszym kręgosłupom i stawom oraz relaksacji dźwiękiem. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał opisy ćwiczeń celem samodzielnego wykonywanie w pracy i w domu.

Na koniec uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącymi pozowali do wspólnego zdjęcia.

Wsparcie dla szpitala

Pulsoksymetry

Miło nam wszystkich poinformować, iż po raz kolejny nasza Fundacja mogła wesprzeć ostrowski szpital - tym razem Oddział Laryngologiczny - przekazując dwa przenośne pulsoksymetry wraz z oprzyrządowaniem. Cieszymy się tym bardziej, że urządzenia te pomogą lekarzom w sposób nieinwazyjny monitorować parametry życiowe szczególnie u małych pacjentów.

Na zdjęciu - przekazanie urządzeń w dniu 24 sierpnia 2016 r. - Jan Garstka ordynator oddziału laryngologicznego z zarządem Fundacji.

Dostaliśmy status OPP - możemy zbierać 1% podatku od 2017 r.!
      21 lipca 2016 r. nasza Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego- jest to uwieńczenie ponad dwu letniej pracy Fundacji. W ciągu tych 2 lat działalności Fundacja wsparła ostrowski szpital finansując zakup łóżek dla oddziału kardiologicznego oraz współfinansując zakup ambulansu sanitarnego. Fundacja zakupiła również sprzęt ratunkowy dla ochotniczej straży pożarnej oraz wsparła osoby fizyczne z terenu Parku Przemysłowego ZAP pomagając sfinansować operacje, zabiegi czy zakup drogich leków. Ponadto na przełomie 2015 r. i 2016 r. działalność Fundacji skupiła się na terenie Parku Przemysłowego ZAP i ukierunkowana była na profilaktykę przeciwnowotworową poprzez cykl badań dla wskazanych grup wiekowych pracowników.
       Dotychczas - w ciągu ostatnich 2 lat Fundacja pozyskiwała środki z 1% za pośrednictwem innej organizacji, od 2017 r. dzięki uzyskaniu statusu opp będzie mogła pozyskiwać środki bezpośrednio na swój rachunek. Dzięki pozyskiwanym środkom jesteśmy w stanie finansować wszystkie planowane działania. Po wakacjach ruszy kolejny program profilaktyczny - ze szczegółami zapoznamy Państwa we wrześniu br.
       Szczegółowa informacja na temat przekazywania 1% ukaże się w połowie grudnia br. - kiedy to Fundacja zostanie wpisana na specjalną listę podmiotów uprawnionych do pozyskiwania 1% podatku.

KONFERENCJA– udział wolontariuszy FUNDACJI

W dniu 02 czerwca 2016 r.w Synagodze przy ulicy Raszkowskiej 21 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja pt. „Zaburzenia pamięci... Czy to już choroba Alzheimera?”Prelegentami byli specjaliści z Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie. Wolantariusze z naszej Fundacji byli obecni na konferencji, aby zebrać informacje i w razie potrzeby służyć pomocą i wiedzą dla pracowników PARKU PRZEMYSŁOWEGO ZAP.

Przy licznej obecności mieszkańców Ostrowa, przedstawicieli władz miasta oraz służby zdrowia zostały zaprezentowane najistotniejsze zagadnienia dotyczące diagnostyki i rehabilitacji neuropsychologicznej w chorobie Alzheimera. Poruszony został temat związany z opieką nad chorym i samą chorobą.

Wystąpienie otwierające konferencję dotyczyło zespołów otępiennych ze szczególnym uwzględnieniem otępienia o typie alzheimerowskim, które poprowadził lekarz Pan Piotr Reidel. Następnie Pani Agnieszka Żelwetro - specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog w ciekawej prezentacji, podpartej przykładami prawdziwych pacjentów przedstawiła jak choroba Alzheimera przebiega bez zaburzeń pamięci. Ostatnim tematem konferencji było przedstawienie Fundacji Alzheimerowskiej z Wrocławia, która zajmuje się pomaganiem chorym na Alzheimera.
Po wystąpieniu prelegentów odbyła się dyskusja, w której uczestniczyli zaproszeni goście, rodziny osób cierpiących na chorobę Alzheimera, mieszkańcy miasta.

Koniec badań

Zakończyły się badania diagnostyczne przeprowadzone w ramach programu profilaktycznego wykrywającego choroby nowotworowe. Badania i konsultacje lekarskie trwały od grudnia 2015 r. do kwietnia 2016 r. Dokonaliśmy podsumowania całej akcji sporządzając sprawozdanie z badań. Dla zainteresowanych sprawozdanie w PDF

Jak przekazać 1% podatku

Wypełniając dopowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać KRS 0000489546oraz wnioskowaną kwotę.
UWAGA: Przekazanie 1% na konto Fundacji będzie możliwe po wpisaniu FUNDACJI na listę podmiotów uprawnionych!o dokonaniu wpisu niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Wiceprezes Fundacji Józef Gregorczyk podczas badania w nowym gabinecie

Szanowni Państwo,
Od dnia 14 grudnia 2015 r. trwają badania profilaktyczne w ramach programu profilaktyki przeciwnowotworowej finansowanego ze środków Fundacji ZAP - ZDROWIE I PRACA. Badania obejmują osoby, które wyraziły zainteresowanie nimi wypełniając ankietę oraz wpisując się na listę do badań w swojej firmie.
W pierwszej kolejności (w miesiącu grudniu 2015 r.) przeprowadzone zostaną następujące badania: morfologia, cukier i PSA. O terminach kolejnych badań (USG) poinformujemy wszystkich zainteresowanych na początku stycznia 2016 r. Miło jest nam też poinformować Państwa, iż badania (pobrania krwi) prowadzone są w nowym gabinecie lekarskim powstałym na terenie Parku Przemysłowego ZAP - usytuowanego w budynku wartowni (B 29) .

Józef Gregorczyk - Wiceprezes Fundacji ZAP - ZDROWIE I PRACA członkiem Gminnej Rady Pożytku Publicznego

Zarządzeniem z dnia 9 czerwca 2015 r. prezydent Beata Klimek powołała członków Gminnej Rady Pożytku Publicznego na kolejną, trzecią już kadencję, a w dniu 17 czerwca br. wręczyła akty powołania nowym członkom Rady.

W nowej Radzie Pożytku Publicznego zasiądą: Józef Gregorczyk, Elżbieta Grocholska, Magdalena Kajewska, Małgorzata Konowalska, Ewa Matecka, Cezary Nowakowski, Witold Rojek, Janina Rzeźnik i Lidia Sobócka.

Fundacja ZAP - ZDROWIE I PRACAponownie wsparła ostrowski szpital pomagając w zakupie ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego i przeznaczonego do udzielania pomocy medycznej. 7 kwietnia 2015 r.- w dniu kiedy przypadał Światowy Dzień Zdrowia - przekazano symbolicznie do użytkowania nową karetkę.

Inicjatywa doposażenia ostrowskiego zespołu ratowniczego zrodziła się po tragedii wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim i zakończyła zakupem dwóch nowoczesnych ambulansów.
Koszt zakupu karetek wyniósł ok. 750 tys. zł. Środki na zrealizowanie tego zadania pochodziły z różnych źródeł, tj. z budżetu Powiatu Ostrowskiego, firmy Gaz-System S.A., Fundacji ZAP - ZDROWIE I PRACAoraz PZU S.A.
Obecni na uroczystości darczyńcy podkreślali, że ich życzeniem jest, aby sprzęt był jak najmniej używany.
„Gratuluję tym, którzy mieli pomysł i inicjatywę, myśmy tylko dołożyli trochę pieniędzy. Życie jest na tyle skomplikowane, że musimy być jednak przygotowani na różne scenariusze”– mówił podczas uroczystości Jan Chadam Prezes Zarządu Gaz-System S.A.
„Wypełniamy swoją misję i będziemy oceniani na tyle, na ile pomożemy innym dlatego cieszymy się z tych nowoczesnych karetek”– powiedział Józef Gregorczyk Wiceprezes Zarządu Fundacji ZAP - ZDROWIE I PRACA.

Fundatorzy otrzymali z rąk Dyrektora Szpitala Dariusza Bierły dyplomy z podziękowaniami za wsparcie tego zakupu inwestycyjnego.